להתחברות

זכויות הילד בגיל הרך

1

1

2

2

3

3

sources

עד כמה ראוי ליצור גן סטרילי עבור ילדים-ות עם רגישות למזונות?

 

רותם מטלון
עדי ברנס
אביטל ברוך

חזרה לילדים וילדות מיוחדים>>

The Edited Issue

 • עורך

  לפי סעיף , תמיכה במשפחה ואחריות ההורים . תפקידנו בתור גננות לתמוך במשפחה, ובילד הרגיש ולמלא את כל צורכיהם הייחודיים… לפי סעיף , תמיכה במשפחה ואחריות ההורים . תפקידנו בתור גננות לתמוך במשפחה, ובילד הרגיש ולמלא את כל צורכיהם הייחודיים , הגופניים והנפשיים. לפי סעיף, ביעור אלימות, ניצול והזנחה, עלינו בתור גננות להבטיח שהילדים הרגישים יהיו מוגנים ויכולו להיות חלק מהמערכת החינוך הרגילה.   *נכתב על ידי עדי ברנס (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  לא נסכים לגן סטרילי לילד עם רגישות מהסיבות הבאות: לפי סעיף איסור אפלייה- סעיף 2 באמנה, גן סטרילי עלול להביא… לא נסכים לגן סטרילי לילד עם רגישות מהסיבות הבאות: לפי סעיף איסור אפלייה- סעיף 2 באמנה, גן סטרילי עלול להביא לאפלייה חברתית, לדחיקת הילד הרגיש לשוליים ולהדרתו, לכן לא נסכים לגן כזה. לפי סעיף פיתוח הערכה עצמית והסמכות עצמית, אנו בתור גננות מאמינות שעלינו לחזק את הילד הרגיש בהערכה עצמית חיובית ולעודד שייכות לשאר בני גילו ולחברה ככל.   *נכתב על ידי רותם מטלון (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  (צפיה בדעה במקור)
 • מיכאל ברמץ

  דיון במקורות דיון במקורות (צפיה בדעה במקור)
 • רותם מטלון

  על-פי מקור זה עדי ורותם מבינות שיש איסור להכניס מזון אלרגי לגן. הגננת מבהירה לאם שלא הייתה באספת הורים שאין… על-פי מקור זה עדי ורותם מבינות שיש איסור להכניס מזון אלרגי לגן. הגננת מבהירה לאם שלא הייתה באספת הורים שאין להכניס מזון אלרגי גם לא בימי הולדת, ויש להתחשב בילד האלרגי לאורך כל השנה.   (צפיה בדעה במקור)
 • רותם מטלון

  לפי המקור הנ"ל בגן הראשון שהסכימו לקבל את מיה הבטיחו שהיא תיהיה מוגנת אך לא הבטיחו שהגן יהיה סטרילי ולכן… לפי המקור הנ"ל בגן הראשון שהסכימו לקבל את מיה הבטיחו שהיא תיהיה מוגנת אך לא הבטיחו שהגן יהיה סטרילי ולכן מקור זה יכול להוות נימוק להכללת המזון בגן. אך עם זאת, לפי אותו המקור אמה של מיה פתחה גן מיוחד וסטרילי לילדים אלרגים, בגן זה יש איסור על הכנסת מזון אלרגי ולכן מקור זה יכול לשמש גם כנימוק לאיסור על הכנסת מזון אלרגי. (צפיה בדעה במקור)
 • רותם מטלון

  במקור זה ישנם נימוקים המכללים את המזון בגן. בגן זה לא קיים איסור לגבי המזון האלרגי לילדה. הגננת והצוות לא… במקור זה ישנם נימוקים המכללים את המזון בגן. בגן זה לא קיים איסור לגבי המזון האלרגי לילדה. הגננת והצוות לא רוצים לקחת אחריות ולא רוצים להפוך את הגן לסטרילי ולכן לא מקבלים את הילדה לגן. (צפיה בדעה במקור)
 • רותם מטלון

  במקור זה ישנם נימוקים על איסור הכנסת המזון האלרגי. במקור מצויין שהכללת המזון עלולה לגרום להתנהגות בריונית ולחוסר הכלה של… במקור זה ישנם נימוקים על איסור הכנסת המזון האלרגי. במקור מצויין שהכללת המזון עלולה לגרום להתנהגות בריונית ולחוסר הכלה של הזולת. לכן, איסור הכנסת המזון האלרגי לגן יכול לפתח אצל הילדים קבלת האחר, עזרה לזולת והזדהות. (צפיה בדעה במקור)
 • רותם מטלון

  במקור זה ישנם נימוקים על איסור הכנסת המזון לגן. חוזר המנכ"ל נותן הנחייה ברורה שלא להכניס מזונות אלרגיים לגן ועצם… במקור זה ישנם נימוקים על איסור הכנסת המזון לגן. חוזר המנכ"ל נותן הנחייה ברורה שלא להכניס מזונות אלרגיים לגן ועצם הנחייה זאת ניתנת אפשרות לילד האלרגי להשתלב בחברה ולהרגיש בסביבה בטוחה. (צפיה בדעה במקור)
 • רותם מטלון

  במקור זה ניתן לראות שישנם נימוקים להכללת המזון האלרגי בגן. האב של אחד הילדים בגן מבקש מהגננת להוציא את הילד… במקור זה ניתן לראות שישנם נימוקים להכללת המזון האלרגי בגן. האב של אחד הילדים בגן מבקש מהגננת להוציא את הילד האלרגי לאכול בחוץ לבד, בכדי שבתו שאינה אלרגית תוכל לאכול כל מה שתרצה. בנוסף, במקור זה ניתן לראות שישנם נימוקים האוסרים על הכנסת המזון האלרגי לגן. אחת האימהות הירושלמיות מבקשת משאר ההורים להיות סבלניים ולתת יחס שווה גם לילדים אלרגים. יתרה מזאת, בסרט פיטר הארנב ישנה סצנת התעללות בדמות בעלת אלרגיה ומשרד התרבות והמעוצה לביקרות סרטים מסרו כי "ישמו בכניסה שילוט הזהרה לבאי הסרט". חשוב לזכור!! אף הורה אינו בוחר שהילד שלו יהיה אלרגי ואף ילד אינו בוחר להיות שונה!!!! (צפיה בדעה במקור)